close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  اساسا

  بازدید : 112
  يکشنبه 18 خرداد 1399 زمان : 0:41

  فرق بين تشک ايراني و خارجي

  خواب راحت و استراحت مطلق به دغدغه‌اي اساسي براي جامعه تبديل شده است. اين موضوع براي بسياري از توليدکنندگان تشک يک موضوع مهم قلمداد مي‌شود. زيرا اگر يک تشک نتواند يک خواب راحت را به خريدار هديه دهد، هيچ ارزشي نخواهد داشت.

  plsj_w11.jpg

  بنابراين مطالعات براي رفع نقص و بهبود ويژگي‌هاي يک تشک ايده‌آل در مرکز تحقيقات توليدکنندگان بزرگ و معتبر بي‌وقفه جريان دارد. اولين فرق بين تشک ايراني و خارجي، موضوع مطالعه مستمر است. که براي رفع نقص‌ها و بازخوردهاي منفي، در نهايت منجر به اختلاف کيفيت در تشک‌هاي داخلي و خارجي خواهد شد. فروش بالا، رضايت‌مندي روزافزون ، توليد طرح‌هاي جديد و افزايش تنوع مدل‌هاي به‌روز و… همگي نمونه‌اي اندک از برندهاي best و kelebek هستند.

  10 فرق بين تشک ايراني و خارجي

  1-مواد اوليه :

  اولين موضوعي که در خوب يا بد بودن يک تشک ملاک نظر قرار مي‌گيرد، مواد بکار رفته در تشک است. کيفيت مواد اوليه، فرق بين تشک ايراني و خارجي را بيشتر عيان مي‌کند.


  البته پيشرفت اين حوزه در کشور چشمگير بوده اما هنوز اختلاف کيفيت آنچنان بالاست، که تنها حضور محصولات خارجي مي‌تواند خلا ميان يک محصول ايده‌آل خارجي و يک محصول خوب داخلي را پر کند. تفاوت تشک‌هاي داخلي و تشک‌هاي خارجي آن ممکن است با چشم و در نگاه اول هم ديده شود ولي قطعا با استفاده هر دو، پي به اختلاف فاحش اين دو خواهيد برد.

  2-تنوع مدل :

  دومين فرق بين تشک ايراني و خارجي، تنوع بالاي محصولات خارجي است زيرا برندهاي فراواني در اين حوزه فعال هستند. و جنبه رقابتي ميان آنها سبب شده براي فروش بيشتر و پيروزي در عرصه رقابت ، محصولات متنوعي را توليد و عرضه کنند.

  اين موضوع مي‌تواند به جلب رضايت نهايي خريداران بيانجامد، زيرا سلايق اشخاص متفاوت است و اين اختلاف سليقه مي‌تواند در خريد برندهاي خارجي تبلور پيدا کند.

  3- رضايت يا فروش :

  اگر وجهه رضايت را يک صفت کيفي در نظر بگيريم، وجهه فروش يک ويژگي کمي خواهد بود. دو موضوعي که ارتباط معنايي فراواني با هم دارند. و رشد يکي از آنها همواره به رشد ديگري منتج خواهد شد. فرق بين تشک ايراني و خارجي ذيل اين عنوان ، در جلب نظر نهايي خريدار تاثير بسزايي دارد.

  زيرا اغلب توليدکنندگان خارجي رضايت را پله‌هاي نردبان فروش مي‌دانند. و تاکيد فراوان در جلب رضايت دارند. اين موضوع در توليدکنندگان داخلي هم ديده مي‌شود ولي به سبب بازار رقابتي اندک ، کمتر بدان اهميت داده مي‌شود.

  4- رعايت استانداردها :

  اين موضوع بسيار پيچيده است . زيرا سطوح استانداردها بسيار متفاوت هستند. و از پايين‌ترين سطح استاندارد که شامل رعايت موارد اوليه مي‌باشد شروع مي‌شوند. و به بالاترين سطح که رضايت‌ مندي حداکثري خريداران را به دنبال دارند ختم مي‌شود.

  اين اختلاف سطوح در فرق بين تشک ايراني و خارجي، هم در موضوع توليد و هم در موضوع رضايت ، بسيار حائز اهميت است. زيرا رعايت حداکثري استانداردها تبديل به يک رويه عادي در اغلب توليدات خارجي شده است . در حاليکه رعايت پايين ترين سطح از استانداردها در توليدات داخلي از الزامات به شمار مي‌رود.

  5- قيمت :

  به واسطه اختلاف شديد ارزي ميان واحد پولي داخل و خارج ، اغلب تشک‌هاي داخلي در رده کيفي متوسط با قيمتي مناسب‌تر توليد و عرضه مي‌شوند. ولي اين موضوع در تشک‌هاي با کيفيت بالا مصداق ندارد. و تشک‌هاي با کيفيت عالي توليد داخل ، اختلاف قيمتي بالا با محصولات مشابه خارجي ندارند. و بعضا هم قيمت داخلي‌ها بالاتر است.

  اين اختلاف قيمتي در رده‌هاي متوسط هنوز هم فروش بالاي خارجي‌ها را تحت تاثير قرار نداده است . زيرا فرق بين تشک ايراني و خارجي در اختلاف کيفيت فاحش ميان آن دو است. و در رده بعدي مبحث اختلاف قيمت به چشم مي‌آيد. عمر متوسط و کارايي متوسط محصولات داخلي در مقابل عمر بالا و همچنين افت کيفيت اندک در دراز مدت محصولات خارجي ، مبحث قيمت را کمرنگ خواهد کرد.

  6- تنوع رنگ و دوخت :

  ست کردن تشک و تخت خواب با ديگر وسايل اتاق خواب يکي از دغدغه‌هاي اشخاص به شمار مي‌رود. اين موضوع سبب مي‌شود که رنگ يک تشک و حتي نقش‌هاي استفاده شده در آن براي عده‌اي موضوع مهمي تلقي شود.


  در فرق بين تشک ايراني و خارجي در موضوع رنگ ، تنوع بالاي دوخت و طرح و رنگ در محصولات خارجي باعث مي‌شود خريداران محصولات خارجي آزادي انتخاب بيشتري داشته باشند.

  7- ماشين‌ آلات و خط توليد :

  از آنجايي که استفاده از ماشين آلات به‌روز مي‌تواند برش‌هايي دقيق را انجام دهد. لذا هم دوخت نهايي عالي خواهد شد . و هم دور ريز مواد اوليه کاهش مي‌يابد. که در نهايت مي‌تواند منجر به کاهش قيمت نيز گردد ، موضوعي که در خط توليد تشک‌هاي داخلي ، کمتر به آن توجه مي‌شود. و فرق بين تشک ايراني و خارجي را به وجود مي آورد.

  8- ضمانت‌ نامه :

  اغلب تشک‌هاي داخلي و خارجي داراي ضمانت‌نامه هستند. اما، مدت ضمانت‌نامه موضوع مهم اين مقوله است. زيرا تشک‌هاي با کيفيت اندک هم عمري نزديک به دوسال دارند . و کم پيش مي‌آيد يک تشک قبل از ?? ماه استفاده دچار مشکل گردد. فرق بين تشک‌ ايراني و خارجي در مبحث ضمانت‌نامه در اختلاف ميان مدت زمان گارانتي آنهاست.

  ضمانت‌نامه 108 ماهه محصولي چون perfect،يکي از مدل هاي پر فروش تشک هاي بست ، حکايت از کيفيت ساخت بالاي آن دارد. کيفيتي که معلول علت‌هاي فراوان و متفاوتي است.

  9- استاندارد بهداشتي :

  روي بدن انسانها انواع و اقسام جرم ها و باکتري ها وجود دارند. و يکي از مناسب ترين مکان ها براي رشد عوامل بيماري زا ، تشک است. بيماري ها و عفونت هاي پوستي ، عفونت ادراري ، ذات الريه و سرماخوردگي مي توانند با تغييراتي در گردش خون ، ورود برخي باکتري هايي را افزايش بدهد.

  از جمله موارد موجود در فرق بين تشک ايراني و خارجي که ذيل مقوله بهداشت و رعايت استانداردهاي بهداشتي نمود بيشتري پيدا ميکند ، وجود پوشش آنتي باکتريال است. در محصولي همچون تشک dr.best از سري تشک هاي طبي بست بعلت استفاده از پوشش آنتي باکتريال ، قطعا استرس و اضطراب خريدار در رعايت مسائل بهداشتي مرتفع خواهد شد.

  10- حس راحتي و آرامش :

  ديگر فرق بين تشک‌ ايراني و خارجي اين است که در تشک هاي خارجي به خاطر اسانس هايي که در متريال آن استفاده شده ، در هنگام خوابيدن روي آن ، به فرد يک حس آرامشي مي دهد. که در اغلب تشک‌هاي ايراني اين مورد به چشم نمي خورد .

  بنابراين خصوصيتي که در تشک هاي خارجي به کار رفته، مانند اسانس هاي خوش بوي به کار رفته در تار و پود تشک و همچنين استفاده از خصوصيت نانو در متريال تشک ، مزيتي است که تشک هاي خارجي نسبت به تشک هاي ايراني دارند. و همين امر باعث ارائه حس آرامش در هنگام خوابيدن روي اين نوع تشک ها مي باشد.

  منبع : https://bestkelebek.ir/

  در بالا 10 مورد فرق بين تشک ايراني و خارجي را به اختصار توضيح داديم . و تلاش کرديم با طرح موضوعات مهم و البته کاربردي ، در رفع شبهه خريداران گامي بزرگ برداريم. ولي به ياد داشته باشيد . موارد مذکور تمامي موضوعاتي نيستند که بايد به آنها دقت شود .

  و مسائل ديگري هم در يک خريد ايده­آل نقش دارند. از جمله توزين مناسب وزن بدن به تمام قسمت هاي تشک يا گردش هواي متعادل و … که مي توان از آن نام برد. در نهايت اين خريدار است که با در نظر گرفتن شرايط و نياز هاي ضروري خود تصميم نهايي را اتخاذ مي کند. و بهترين خريد رو در زمينه محصولات خواب انجام مي دهد.

  حفاظ پنجره و نرده حفاظ روي ديوار
  برچسب ها فرق , بین , تشک , ایرانی , و , خارجی ,
  نظرات این مطلب

  تعداد صفحات : 1

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 72
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 51
 • بازدید کننده امروز : 52
 • باردید دیروز : 11
 • بازدید کننده دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 232
 • بازدید ماه : 422
 • بازدید سال : 3321
 • بازدید کلی : 13419
 • کدهای اختصاصی